Centrinė dulkių siurbimo sistema

Centrinė dulkių siurbimo sistema

Parenkant Allaway dulkių siurblį yra labai svarbu atsižvelgti į pastato dydį, formą, aukštų skaičių, naudotas statybines medžiagas. Vieno aukšto kompaktiškos formos pastate reikės mažiau centrinio dulkių siurblio rozečių, negu kelių aukštų, nesimetriškai suprojektuotame name.

 Pasiruošimo montuoti ir sistemos montavimo žingsniai:

  1. Nuspresti kas projektuos ir sumontuos centrinio dulkių siurblio sistemą jūs pats, ar montuotojai.
  2. Suprojektuoti centrinio dulkių siurblio sistemą.
  3. Sumontuoti dulkių siurbimo vamzdyno sistemą, atvesti žemos įtampos laidus prie centrinio dulkių siurblio rozečių. Patikimai pritvirtinti vamzdyną.
  4. Prijungti žemos įtampos laidus prie sieninių rozečių gnybtų ir pritvirtinti rozečių dangtelius prie sienos.
  5. Sumontuoti centrinį dulkių siurbį.
  6. Patikrinti ar sistema veikia ir ar nėra nesandarumų vamzdžių sujungimuose.
  7. Sumontuoti valymo reikmenų laikiklį.
  8. Išsaugoti projektą namų dokumentų kataloge.
  9. Išsaugoti etiketes ir aprašymus namų dokumentų kataloge.

 

Sieninių rozečių išdėstymas

Centrinės dulkių siurbimo sistemos rozetės turi būti išdėstytos taip, kad siurbimo žarna su antgaliu pasiektu visus kambarių kampus. Siurbimo žarna gali būti 8, 9, 10 ir 12 metrų ilgio, priklausomai nuo pasirinkto sistemos priedų rinkinio. Planuojant sistemos įrengimą taip pat reikia nuspręsti apie priedų, tokių kaip šiukšlių separatorius ir ištempiamos žarnos, naudojimą. Dėl šiukšlių separatoriaus centrinės dulkių siurbimo sistemos rozetė gali būti numatyta arčiau židinio, naudojant ištempiamą žarną reikia numatyti centrinės dulkių siurbimo sistemos rozetę virtuvėje ar netoli sandėliuko.

 

Sistemos montavimas įvairios konstrukcijos sienose.

Centrinės dulkių siurbimo sistemos rozetes lengviausia sumontuoti sienose, kurios turi medinį arba metalinį karkasą. Centrinės dulkių siurbimo sistemos rozetes taip pat gali montuoti į plytų arba blokelių mūro sienas. Rozetės yra montuojamos tame pačiame aukštyje kaip ir apšvietimo jungikliai arba tame pačiame aukštyje kaip elektros rozetės. Naujuose pastatuose centrinės dulkių siurbimo sistemos vamzdžiai gali būti įbetonuoti į grindis arba perdangą, bet būtina apsaugoti vamzdžių sujungimus lipnia juosta ir patikimai pritvirtinti vamzdžius, kad jie negalėtų pasisukti betonavimo metu ir sistema neprarastų sandarumo. Centrinės dulkių siurbimo sistemos vamzdžių išdėstymas nuotraukose nėra teisingas, nuotraukos yra pateiktos tik kaip iliustracija kaip skirtingose sienose atrodo vamzdžių montavimas.